Правителството на Хонконг се е ударило в „безотговорни забележки“ от западните страни за втори пореден ден след решението си да преследва активисти, базирани в чужбина, за предполагаеми нарушения на националната сигурност, свързани с група, наречена „парламент в Хонконг“.
Властите заявиха в неделя, че силно се противопоставиха и не одобряват „намазки с изкривени факти“, които бяха съобщени от служители и политици от страни като САЩ, Канада и Австралия, както и „анти-китайски организации“.
“Not only did such foreign government officials and politicians, as well as anti-China organisations, turn a blind eye to illegal acts of criminals, but also deliberately smeared and spread irresponsible remarks, in an attempt to mislead the public, about the measures and actions taken by the [Hong Kong government] В съответствие със закона “, заяви правителството.
Изявлението последва подобно издадено ден по -рано, който заби забележителни забележки, направени от външния секретар на Обединеното кралство Дейвид Лами и вътрешния секретар Ивет Купър, който беше описал последния кръг от щедрости като „транснационална репресия“.
Западните правителства и политиците изразяват критиките си след решението на града в петък да поставят бонуси на 15 активисти и да издават нови заповеди за арест за още четирима за участието им в „парламента в Хонконг“, група, считана за подривна от властите.
Държавният секретар на САЩ Марко Рубио осъди последния кръг от варанти, издадени за активисти, включително тези, базирани в неговата страна, казвайки, че Вашингтон няма да понася „транснационални репресии на американската почва“.
В Канада министърът на външните работи Анита Ананд и министърът на обществената безопасност Гари Анандасангари заяви в съвместно изявление, че действията, предприети от Хонконг, „заплашват суверенитета на Канада и сигурността на хората в тази страна“.
Наши спонсори са:
Български трактори на добри цени при изключително качество