Деветгодишният Красимир Караджов загина при нелеп инцидент на територията на ловно стопанство “Тъмраш” в Родопите, след като бе затиснат от преобърнал се УТВ трактор.
Оставеният временно без надзор от баща си малчуган от пловдивското село Храбрино се качил и подкарал моторното средство от марката “Джон Диър”, но на ляв завой малолетният водач загубил контрол над трактора и бил затиснат от машината.
Сигналът за инцидента с фатален край е подаден към 12.30 часа в четвъртък, като на местопроизшествието веднага били изпратени екипи на Спешна медицинска помощ и полицейски патрул. Служители на Първо РУ на МВР-Пловдив продължават работа по изясняване на обстоятелствата по случая и как се е стигнало до трагедията.
“Цялото в село е в шок”, коментира Дарина Гушкова от кметството в село Храбрино. Кметът Ангел Чобанов пък бе на опелото на малкия Краси, на което се стече почти цялото село, и отказа да коментира инцидента и кой е виновен за него. Според местни хора бащата не бил на себе си и не можел да си прости, че разрешил на сина си да се качи на трактора убиец.
Четвъртокласникът Красимир Караджов бил едно от най-будните деца в Храбрино и отличен ученик в ОУ “Свети Свети Кирил и Методий” в съседното село Първенец.
От управата на ловно стопанство “Тъмраш” в София уточниха, че загиналото дете било на тяхна територия с баща си, който не е техен служител или клиент, а съвсем случаен посетител.
Мъжът и синът му излезли на пикник в гората над Храбрино и решили да отскочат до близкото ловно стопанство “Тъмраш”, което се намира над селото им. Ловно стопанство “Тъмраш” е изградено с частни инвестиции и едно от най-големите в централната част на Родопите, обхваща площ от 10 000 хектара и на негова територия се срещат кафяви мечки, елени лопатари, сърни, муфлони, вълци, лисици, зайци, глигани и диви кози. и глухари. сърни кафявата мечка и благородния елен, дивата свиня, глухара, дивата коза и сърната. Границите му са очертани от язовирите Въча и Кричим на запад и Лилковска река на изток.
“Тъмраш” разполага с ловна резиденция, конна база, където се развъждат приспособените за високопланински терени породи жребци Ц Хафлингер и Арабо-Хафлингер и малка ферма, запазила племенно стадо от най-старата автохтонна порода крави в Европа Ц късорогото родопско говедо. Гените на тази порода крави съществуват доказано повече от 3000 години и се характеризират с високата масленост на млякото и приспособимостта си към най-екстремни планински условия.