Разработчикът на индустриалния софтуер Aveva засили усилията си за увеличаване на инвестициите си в изследвания и разработки в Китай, като същевременно задълбочава сътрудничеството си с местните партньори, за да засили цифровата трансформация и модернизиране на китайските предприятия, тъй като вижда огромни възможности от акцента на Китай върху развитието на новите качествени продуктивни сили.

Китай бързо се превърна в глобална граница за индустриални иновации, представяйки огромни възможности за развитие, водени от жизнената си цифрова икономика и развитието на нови качествени продуктивни сили, заяви Крис Лий, старши вицепрезидент и ръководител на Азия-Тихоокеанския регион на Авева.

Лий подчерта, че зрялата и обширна индустриална система и верига за доставки в Китай предлагат несравнима платформа за технологични иновации. „Ние сме напълно уверени в китайския пазар и ще продължим да увеличаваме инвестициите в инициативите„ в Китай, за Китай “.

Наскоро компанията стартира своя China Intelligent Innovation Center, първия си локализиран център за научноизследователска и развойна дейност и жизненоважно допълнение към своята глобална иновационна мрежа за научноизследователска и развойна дейност, задълбочавайки стратегията си „в Китай, за Китай“. Създаването на този център е насочено към справяне с спешното търсене на дигитална производителност в рамките на индустриалното развитие на Китай.

С около 40 до 50 процента от ресурсите на Азиатско-Тихоокеанския регион, разпределени на китайския пазар, Лий заяви, че компанията дава на китайските клиенти силно доверие.

Той добави, че базираната в Обединеното кралство компания ще задълбочи корените си на местно ниво и ще си сътрудничи тясно с местните партньори, за да създаде съвместно създаване, като същевременно ще даде възможност на глобалното индустриално развитие, интелигентното производство на Китай и индустриалната дигитализация.

Cui Jingyi, вицепрезидент на компанията и ръководител на Aveva China, каза: „Ние се стремим да позиционираме Китай като ключов глобален център за иновации за научноизследователска и развойна дейност и иновационни усилия, като по-добре подкрепяйки нуждите на вътрешната индустриална дигитална трансформация“.

CUI заяви, че обширните и богати сценарии на индустриални приложения и огромен потенциал в Китай осигуряват отлична платформа за итерация и усъвършенстване на цифровите решения.

Тя подчерта, че компанията винаги е създавала съвместна работа с местни клиенти и партньори, превръщайки авангардни технологии като индустриално разузнаване и цифрови близнаци в високоефективни решения, които изграждат зелена и дигитална производителност.

„По -важното е, че богатият опит, който натрупахме в страната, не само помага на местните предприятия да намалят разходите, да повишат ефективността и да постигнат пробиви в иновациите, но и да им дава възможност да се разширят в световен мащаб, което позволява на иновативните индустриални интелигентни решения на Китай да се възползват от глобалната индустрия и социалното развитие.“

CUI отбеляза, че много клиенти са интегрирали моделите на китайски AI стартиране на DeepSeek и активно проучват как AI може да трансформира бизнеса си. Наскоро стартираният център дава възможност на компанията да отговори по -добре на изискванията на местния пазар и да обслужва домашни клиенти, каза тя и добави, че те са готови да ускорят прилагането на AI чрез сътрудничество с местните партньори.

Дигитализацията и иновациите са от ключово значение за подхранването на новите качествени продуктивни сили и подобряване на новата индустриализация. Използвайки своята дълбока индустриална основа и процъфтяващия индустриален интернет, Китай осигурява уникално изгодна среда за валидиране за цифровите решения на глобалните предприятия.

Силно дигитализираният индустриален клъстер в страната също създава огромни възможности за Aveva да интегрира глобалните авангардни технологии с местни практически изисквания, ускорявайки интелигентната трансформация и надграждането на китайските клиенти, според компанията.

Министерството на търговията заяви, че през първите пет месеца на китайската континентална част са създадени 24 018 нови чуждестранни инвестиции, представляващи ръст от 10,4 процента. Преките чуждестранни инвестиции в китайската континента по отношение на действителната употреба достигнаха 358,19 милиарда юана (49,96 милиарда долара) през периода.

Zhou Mi, старши изследовател в Китайската академия за международна търговия и икономическо сътрудничество, заяви, че китайските предприятия могат да научат напреднали технологии и опит в управлението от своите чуждестранни колеги и да подобрят иновационния капацитет и конкурентоспособността, като по този начин вкарват тласък в икономическата трансформация и надграждане.

Нашия източник е Българо-Китайска Търговско-промишлена палaта