[]
Млади танцьори се обучаваха в творческо ателие по иновативната методика на Цветанка Гергинова | Община Русе ]]> ]]> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: “ca-pub-6107623043179411”, enable_page_level_ads: true }); –> Пропускане до съдържанието на страницата
Необходима е поддръжка на JavaScript, за да работи системата коректно. Моля, активирайте JavaScript чрез настройките на вашия браузър и презаредете страницата.
вторник, 08 юли 2025
Деца и младежи от любителски формации и преподаватели от танцови школи в България се включиха в творческо ателие, което популяризира иновативната методика „Принцип Еспирал”. Обучителният модул се проведе от 30 юни до 6 юли в залата на Freedom dance studio в Русе. В заниманията бяха включени интензивни уроци по метода на Цветанка Гергинова, насочени към осъзнато движение, творчество и личностно развитие. Методът е подходящ за всички възрастови групи и нива на подготовка.
Заключителната част на обучението се състоя в Детския отдел на Регионалната библиотека „Любен Каравелов“ на 6 юли. Пред публика беше представена танцова миниатюра с вдъхновяваща сценография, съчетаваща движение и философия.
В края на празника всеки участник получи грамота за успешно участие в програмата.
Организатор на събитието беше Arts Developing Center “G”. Лектор и преподавател бе Цветанка Гергинова; асистент преподавател – гл. ас. д-р Захари Нанков; дизайн и графики – арх. Петър Андреев. Домакин на проявата беше Анита Асенова от Freedom Dance Studio с партньори World Move и Регионална библиотека „Любен Каравелов” .
Проектът бе реализиран с финансовата подкрепа на Национален фонд „Култура”.
виж всички >
За да изберете рубрики за вашият абонамент, моля първо въведете валиден email адрес в полето!
https://www.livechatalternative.com/
Община Русе използва „бисквитки”, за да направи сайта ни по–ефективен, по–сигурен за потребителите, както и за да улесни ползването му. Чрез промяна на настройките във Вашия интернет браузър можете да деактивирате или ограничите прехвърлянето на „бисквитки”, но използването в пълен обем на някои от нейните функции вече евентуално няма да е възможно.
Приемам
]]> ]]> ]]> n