

Министърът на труда и социалната политика Наталия Ефремова проведе среща с посланика на Германия Ирене Планк. Основна тема в разговора бяха възможностите за развитие на двустранното сътрудничество между София и Берлин в областта на пазара на труда и социалната закрила.
Министър Наталия Ефремова и посланик Ирене Планк дадоха отлична оценка на дългогодишното партньорство между Министерството на труда и социалната политика и Федералното министерство на труда и социалните въпроси на Германия. Те обсъдиха подготовката на новата работна програма за сътрудничество между двете институции в областта на правата на работниците, социалната закрила и трудовата мобилност.
Министър Ефремова оцени висока досегашното партньорство и изрази надежда обмяната на опит, добри практики и информация да продължат. По време на разговора беше обсъдено сътрудничеството да бъде надградено с темите за дигитализация на пазара на труда и трансформирането на въгледобивния сектор.
Акцент в срещата бяха и възможностите за усъвършенстване на социалноосигурителната система на България. Министър Наталия Ефремова подчерта, че целта на подготвяните промени е да повишат нейната справедливост, устойчивост и стабилност.