Предстои събитие за изграждане на капацитет в сферата на устойчивото градско развитие

На 1 и 2 юли 2026 г. в София се ще проведе събитие за изграждане на капацитет в сферата на устойчивото градско развитие. То се организира от НСОРБ в партньорство със Секретариата на Европейската градска инициатива и Министерството на регионалното развитие и благоустройството.

В него могат да участват представители на 94-те общини (виж приложен списък), определени като градски тип общини. Програмата предвижда панелни дискусии с национални и европейски експерти, интерактивни сесии и обучителни лаборатории, както и представяне на практически инструменти и подходи за работа на местно ниво.

Сред основните тематични акценти са:

  • финансови инструменти за градско развитие;
  • гражданско участие и ангажиране на местните общности;
  • градско обновяване;
  • управление на отпадъците;
  • енергийна ефективност и планиране на възобновяеми енергийни източници.

Актуалната програма на събитието можете да видите в приложението по-долу.

/ЯД/

/ЙБ/